Wesele w restauracji czy w hotelu?

Organizowanie wesel w różnych lokalach stało się bardzo modne. Nikt już nie musi martwić się osobistym przygotowywaniem dań i posiłków, sprzątaniem domu oraz robieniem dekoracji w salonie. Teraz wystarczy zapłacić odpowiednią kwotę, a restauracja czy też hotel, zrobi to wszystko za nas. Wybór jest bardzo duży, a lokale gastronomiczne niemal zabijają się o klienta przebijając się nawzajem w cenach oraz w zakresie usług, jeśli chodzi o urządzanie wesela. Oprócz tego powstaje dużo własnych, prywatnych firm, które oferują profesjonalne organizowanie wesela od A do Z. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na przygotowanie przyjęcia ślubnego w jakimś lokalu pozostaje nam podjąć decyzję, czy jedna z najważniejszych uroczystości w naszym życiu będzie organizowana w restauracji czy w hotelu? Poniżej znajdziesz kilka porad i wskazówek, na którą opcje się zdecydować.

Zacznijmy od restauracji, która jest bardzo częstym wyborem pary młodej. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli planujesz jedno lub dwudniowe wesele, a goście, których zapraszasz nie przyjechali z daleka i nie ma ich dużo. Dużym plusem urządzania wesela w restauracji na pewno jest fakt, że posiadają one zwykle bardzo bogatą kartę menu, profesjonalną obsługę, często też oferują pomoc w znalezieniu zespołu muzycznego oraz dbają o porządek przez cały czas trwania imprezy. W zależności od wielkości organizowanego przez nas wesela powinniśmy wybrać odpowiedniego rozmiaru salę, aby wszystkich pomieścić. Jeśli więc planujemy nieduże wesele na około 20-50 osób to wynajęcie niedużej, klimatycznej restauracji nie będzie nas dużo kosztować, a możemy być pewni, że jedzenie i całe przyjęcie będzie trzymało poziom.

Natomiast jeżeli planujemy ogromne wesele i ma do nas przyjechać czy też przylecieć mnóstwo gości z różnych zakamarków Polski oraz innych krajów to dobrze jest skorzystać z usług hotelu. Większość hoteli poza pokojami do spania zwykle posiada również na dole restauracje, albo przynajmniej salę, którą wynajmuje właśnie na tego typu okazje. Największym plusem organizowania wesela w takim hotelu jest fakt, że nie będziemy musieli się już martwić tym, gdzie położymy naszych gości oraz jak zorganizować im nocleg. Oczywiście ceny urządzenia wesela w hotelu są o wiele wyższe niż ceny organizowania przyjęcia weselnego w restauracji, musimy się z tym liczyć, ponieważ w hotelach, a przynajmniej tych dobrych, minimum 3 gwiazdkowych są całkiem inne standardy. Dodatkowym atutem hotelu jest fakt, że para młoda może wynająć sobie jeden, przytulny pokoik dla siebie, w którym będzie mogła wypocząć oraz celebrować noc poślubna nawet po najbardziej hucznym weselu, ponieważ będzie miała go na miejscu. Mało tego, jeśli z któryś z gości źle się poczuje, albo jeśli na naszych przyjęciu będą dzieci to w takiej sytuacji zawsze możemy pozwolić im się położyć i odpocząć w pokoju hotelowym.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz