Medycyna estetyczna, a leczenie nadpotliwości

We współczesnym świecie nadpotliwość jest poważnym problemem, który dotyczy bardzo wielu osób. Jest to niemal plaga XXI wieku, a masa ludzi czuje się niekomfortowo oraz mocno skrępowana tą przykrą dolegliwością. Kobiety martwią się nieprzyjemnymi oraz źle wyglądającymi plamami, które pojawiają się na ubraniach, panowie często również. W związku z tym dużo osób przestaje ubierać się w ciemne albo jasne rzeczy, bo uważa, że widać w nich nieatrakcyjne plamy od potu. Jednak wcale nie musisz unikać noszenia pewnych ubrań ani wpadać w kompleksy z powodu nadpotliwości, ponieważ to problem, który dotyczy bardzo wielu osób i można z nim walczyć.

Generalnie nadpotliwość, jak już wspomniałam dotyczy bardzo dużą ilość osób. W sumie każdy z nas codziennie toczy bitwę z własnym potem, choć jego wydzielanie to konieczny dla zachowania naszego zdrowia proces fizjologiczny. Oprócz tego ważną funkcją pocenia jest ochrona organizmu przed przegrzaniem. Jednak problem jest w tym, że u jednych ludzi skora jest niemal sucha nawet w upał, natomiast u innych ludzi zaś jest wilgotna nawet w chłodny dzień.

Musimy być bowiem świadomi, że potliwość to w 100% indywidualna sprawa. Każdy człowiek różni się między sobą od drugiego człowiek i jest to różnica nie tyle w ilości gruczołów potowych, ale w ich aktywności. Powinniśmy pamiętać, że pot wydzielany jest przez cały czas, ale zazwyczaj po prostu tego nie czujemy, choć jego ilość jest niemała, bo wynosi ona około 800 mililitrów na dobę. Dodatkowo, w niektórych sytuacja produkcja potu wzrasta nawet do kilku litrów dziennie i staje się wtedy poważnym, bardzo uciążliwym problemem, który zaburza normalne, codzienne funkcjonowanie. I to właśnie medycyna estetyczna ma za zadanie poradzić sobie z tego rodzaju dolegliwością. W jaki sposób?

Poprzez botox. Otóż botox to jest zabieg, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. W tego rodzaju zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej. Poprzez wstrzyknięcie odpowiednich dawek preparatu – likwiduje on i zapobiega zmarszczkom, wywoływanym przez kurczenie się mięśni twarzy. Bardzo często jednak botox stosowany jest również do leczenia nadpotliwości u kobiet oraz mężczyzn. Kolejne pytanie brzmi więc jak wyglądają zabiegi leczenie nadpotliwości?

Otóż przed wstrzyknięciem botoxu w skórę jest ona znieczulona, a sam zabieg przeprowadza się przy użyciu sterylnych, bardzo cienkich igieł. Taka sesja trwa około 30 minut. Następnie po wstrzyknięciu dawki, botox blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego.

Możesz również polubić