Ekrany dotykowe sposobem na lepsze relacje użytkownik-technologia?

Kiedyś ludzie korzystali ze zwykłej klawiatury w telefonie lub w komputerze, teraz jednak stukanie w klawiaturę już nie wystarcza. Nowoczesna myśl technologiczna pozwoliła nam bawić się mocą dotyku – jeden dotyk ręki, a na ekranie dzieje się to, co tylko chcemy. Magia XXI wieku. Ekrany dotykowe to bardzo ciekawy i użyteczny wynalazek, który zdecydowanie usprawnia pracę wielu osób.

Współcześnie wiele lokali gastronomicznych oferuje swoim klientom możliwość korzystania z oferowanych przez nich aplikacji, które służą do zamawiania jedzenia, robienia rezerwacji i tak dalej. Mimo to tak naprawdę bardzo niewielu użytkowników ma w ogóle pojęcie o tym, w jaki sposób to wszystko działa. W związku z tym dobrym pomysłem na oswojenie się z ich nowoczesną technologią byłoby zamontowanie w lokalu specjalnych ekranów dotykowych. Generalnie to się bardzo dobrze sprawdza i co ważniejsze pokaże klientom, jak łatwo można sobie zamówić posiłek czy też zapłacić rachunek w danej restauracji.

Jeśli myślisz o zastosowaniu dotykowego ekranu to jak najlepszy pomysł, jednakże radzę najpierw zastanowić się nad tym, w jaki sposób funkcjonowałyby u Ciebie ekrany dotykowe. Najbardziej istotna sprawa to przeanalizowanie, czy w ogóle stać Cię, aby ekran dotykowy był w postaci stolika czy też klient będzie mógł podejść w dane miejsce na Sali w Twoim lokalu i tam zapoznać się z menu oraz ogólną ofertą gastronomiczną. Dobrze jest sobie to przemyśleć, tym bardziej, że nie zawsze każdego będzie stać na montaż kilkunastu lub kilkudziesięciu stolików. Poza tym, z drugiej jednak strony stoliki wydają się być najbardziej trafionym pomysłem, ponieważ wtedy klienci nie będą musieli ustawiać się w kolejce do jednego ekranu, ale od razu po zajęciu miejsca przy stoliku, będą mogli na spokojnie zapoznać się z interaktywnym menu i wybrać z niego to, co im najbardziej odpowiada.

Dodatkowym plusem takie ekranu multimedialnego jest możliwość udostępniania jakiejś gry czy innych atrakcji, dzięki którym czas oczekiwania na posiłek nie będzie się specjalnie dłużył. Możecie być pewni, że ekran spodoba się i na jakiś czas zajmie uwagę gości, a dzięki temu kucharz będzie mógł spokojnie zająć się przygotowywaniem dla nich dania.

Jeżeli chodzi o koszt takiego sprzętu to wszystko zależy od technologii, z której chciałbyś korzystać. Wiadomo, że są droższe oraz tańsze rozwiązania, dlatego warto dokładnie przeanalizować swój budżet, a dopiero później przejść do wydawania pieniędzy.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz