Rozpoznawanie nieznanych fotografii

Któż z nas nie posiada w domu starych, nierzadko trochę wypłowiałych już fotografii? Przeważnie można je znaleźć gdzieś w zakurzonych albumach schowanych w szafie, na strychu lub w piwnicy. Choć dzisiejsze aparaty cyfrowe, popularne lustrzanki, a nawet smartfony potrafią uwieczniać ważne chwile w dużo szybszy i prostszy sposób, do tego prześcigając się w oferowaniu coraz to większych rozdzielczości i coraz to bogatszych gam kolorów, to jednak wciąż jest coś niesamowitego w prostocie czarno-białych (lub utrzymanych w sepii) starych fotografii, co tak zachwyca nas przy każdym ich oglądaniu.

Archiwalne zdjęcia cenne jak złoto

Z reguły potrafimy rozpoznać na nich nasze prababcie i pradziadków. Niestety, nieczęsto z taką samą skutecznością jesteśmy w stanie określić czas i miejsce wykonania fotografii — a przecież informacje te mogą powiedzieć nam bardzo wiele o historii naszych przodków uwiecznionych na kliszy. Nie zawsze wiemy jak potoczyły się ich dalsze losy – co to za miasteczko, które odwiedzają na tym jedynym zdjęciu, gdzie znajdował się pierwszy dom rodzinny, dokąd i w którym roku wyjechali… W takich sytuacjach z pomocą może przyjść ArsReco – zespół pasjonatów związanych z yourrootsinpoland.com, specjalizujący się w identyfikowaniu nieznanych, archiwalnych fotografii. Na podstawie dostarczonych przez klienta zdjęć i informacji ludzie z ArsReco mogą określić miejsca, w których zostały wykonane (jeśli to możliwe, również z podaniem współrzędnych GPS!) i przybliżony czas. Dzięki temu można odtworzyć chronologię powstania fotografii, prześledzić losy członków rodziny, potwierdzić lub obalić mity na ich temat, a niekiedy nawet rozwikłać rodzinne tajemnice.

Wizyta w przeszłości – pomysłem na prezent

Oferta yourrootsinpoland.com skierowana jest do osób, które chciałyby zidentyfikować stare, zagadkowe zdjęcia — z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu możliwe staje się dokładniejsze poznanie własnych przodków i lepsze zrozumienie ich losów. Przygotowane w przystępnej i estetycznej formie przez ArsReco opisy fotografii mogą być również znakomitym i jakże cennym podarunkiem dla tych członków naszej rodziny, którzy czuli szczególną więź z uwiecznionymi na starych kliszach osobami. Może zamiast kolejnej wycieczki w tropikalne kraje, lepiej udać się w podróż do przeszłości?

Możesz również polubić

Dodaj komentarz