Zaplecze każdej imprezy – multimedia

Nie ma imprezy bez zaplecza multimedialnego. Nie ma znaczenia, czy chodzi o koncert, pokazy, konferencję, imprezę w plenerze czy spotkanie w gronie przyjaciół (tzn. domówkę). Na każdym wydarzeniu potrzebny jest sprzęt, choć może on się różnić w zależności od rodzaju imprezy i jej charakteru. Jasne, inny sprzęt potrzebny jest na kino plenerowe, a inny na koncert dla tysięcy osób — jednak zawsze uwzględniamy światła, muzykę, dźwięk, wyświetlanie obrazu.

Realizacje wielkokamerowe

Duże i ważne wydarzenia potrzebują znacznie więcej sprzętu, niż niszowe wydarzenia. Szczególnie widoczne jest to przy takich eventach, jak pokazy mody, konferencje prasowe, pokazy mody. Przy takich wydarzeniach potrzeba wielu kamer, mikserów, wideo procesorów, odpowiedniego nagłośnienia, statywów, nośników obrazu, monitorów oraz bardzo dużo okablowania. Realizacje wielkokamerowe muszą zapewniać płynny przepływ obrazu z wielu kamer jednocześnie, gdyż są to przekazy dynamiczne w czasie rzeczywistym.

Ekrany

Wiele imprez potrzebuje ekranów. Teraz to stały element koncertów, eventów plenerowych czy imprez klubowych. Spotkamy je także na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Popularnym rozwiązanie jest ekran ledowy, gdyż sprawdza się zarówno w pomieszczeniach i na powietrzu. Jego jasność pozwala na odpowiednią widoczność także w słoneczne dni, a parametry są lepsze, niż w przypadku projektorów. Jednak rodzajów ekranów jest wiele — zwyczajne, telewizyjne, multimedialne, interaktywne. W zależności od tego, czego potrzebujemy na dany event firma, jak np. Szok.biz może nam zapewnić dostarczenie, instalacją oraz obsługę techniczną takich ekranów.

System powtórkowy

Niektóre firmy oferują także system powtórkowy. To pozwala na realizację powtórek z konkretnego wydarzenia przy obsłudze do czterech kamer. Można ustalić, kiedy i z jakiej ilości kamer ma zostać wyświetlona powtórka. Poza tym można pokazać materiał z powtórki w zwolnionym tempie. Jednocześnie można zmodyfikować przed wyświetleniem materiału z powtórki o dodatkowe efekty. Jedną z firm, które oferują takie usługi jest Szok. Więcej informacji można na ten temat znaleźć na stronie Szok.biz.

Firmy, które zajmują się profesjonalną organizacją imprez i wydarzeń najczęściej w swoim wachlarzu usług posiadają szeroką ofertę wypożyczenia sprzętu i wielu dodatkowych możliwości.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz