Wszystko o dzierżawie ekspresów do kawy

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą wie, że nie zawsze mamy wolne środki, żeby je zainwestować w dalszy rozwój firmy. Mimo wszystko czasem przydałoby się, żeby w sytuacji negocjowania ważnej umowy rozluźnić atmosferę filiżanką aromatycznej kawy. Często też chcemy zwyczajnie przestać podawać w naszym stanowisku kawowym okropną rozpuszczalną i zastąpić ją normalną kawą z ekspresu. Jednak te ceny ekspresów… na szczęście istnieje inne rozwiązanie.

Skoro zatem nie możemy lub nie chcemy kupić ekspresu, można rozpatrzeć wynajem takiego urządzenia. Choć rozwiązanie to na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwne, to tak naprawdę jest niezwykle korzystne. Dzierżawa ekspresu do kawy ma swoje zalety, o których warto wspomnieć.

Jak to działa?

Wystarczy, że znajdziemy w sieci usługodawcę z naszego obszaru, np. wpisując „dzierżawa ekspresów do kawy Opole”. Zapoznając się z ofertą, zobaczymy, że koszty dzierżawy ekspresu do kawy są bardzo wygodne. Na uzgodnionych z firmą warunkach otrzymujemy ekspres wraz z dostawą kawy oraz pakietem bezpłatnych przeglądów i serwisu. Jest to ważne, ponieważ przy dużej eksploatacji musimy często serwisować sprzęt, co generuje dodatkowe opłaty, jakich nie musimy ponosić przy opcji wynajmu urządzenia.

Zalety

Zacznijmy od tego, że ekspres można wynająć na próbę i jeśli sprzęt zda egzamin, zakupić go. W sytuacji, gdy okaże się, że jednak nie jest to dobry pomysł dla naszego biznesu – sprzęt można bez większych formalności oddać i zapomnieć lub dzierżawić dalej na wcześniejszych warunkach. Dzierżawa ekspresu do kawy lepiej sprawdzi się w nowych, debiutujących lokalach gastronomicznych oraz w przestrzeni coworkingowej i biurach, które powstały np. w celu realizacji tylko jednego projektu. Do zalet wynajmu ekspresu zaliczyć można też zerową amortyzację sprzętu – oznacza to, że należy on do firmy oddającej go w wynajem, a więc to ona zajmuje się konserwacją czy naprawami serwisowymi. Do tego dochodzi czynnik ekonomiczny – comiesięczna opłata za taką dzierżawę kwalifikuje się jako koszt uzyskania przychodu, co pomniejsza wysokość płaconego przez firmę podatku dochodowego. Bez względu jednak, na co się zdecydujemy, kupno czy dzierżawę, oba rozwiązania będą miały jedną, ale najważniejszą zaletę – możliwość picia pysznej i aromatycznej kawy, przygotowanej w profesjonalnym ekspresie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz